حمدی اولوکایا ماست فروشی که میلیاردر شد

ماست فروشی ، حمدی اولوکویا
حمدی اولوکایا، موسس و مدیر عامل شرکت « چُبانی» است که در طول شش سال که از آغاز فعالیت ماست فروشیش می گذرد، حدود ۲۰ درصد از بازار شش و نیم میلیارد دلاری ماست در آمریکا را در کنترل خود گرفته است. نام آقای اولوکایا که کرد ترکیه است، در فهرست میلیاردرهای سال ۲۰۱۳ مجله فوربس قرار دارد.

چگونه این مرد با ماست فروشی، میلیاردر شد

ماجرای چگونگی به ثروت رسیدن افراد موفق اقتصادی همیشه ماجرایی تکراری نیست، پدری پولدار و مادری متمول و حرفه ای درآمد زا شاید قصه ای کلیشه ای برای تعداد زیادی از این افراد باشد اما در این میان افرادی هم هستند که ماجرایی جالب توجه دارند، افرادی معمولی که به واسطه خلاقیت خود به ثروت و موفقیت رسیده اند.
یکی از آنها حمدی اولوکویا، مرد موفق ترک است که تنها از علاقه اش با مزه شیرین ماست تجارتی میلیاردی در آمریکا به راه انداخت. مردی که با تهیه ماست در منزلش و تنها برای مصرف شخصی حالا یکی از تولیدکنندگان بزرگ ماست در آمریکاست.ماست فروشی

ماست فروشی

ماست فروشی

ماست فروش میلیاردر

هرگاه حرف پول و ثروت به میان می آید، بیشتر ما به یاد صاحبان شرکت های تکنولوژیک بزرگ مثل اپل و مایکروسافت می افتیم. گویی درآمدهای بزرگ تنها به دانش های جدید ارتباط دارد که ما از آن اطلاع چندانی نداریم درحالی که هستند افرادی که کمی هوش و خلاقیت خود را به کار انداخته اند و از طریق مسیرهای به ظاهر پیش پاافتاده به ثروت کلان دست یافته اند؛ مسیری ساده و به ظاهر ابتدایی به نام تولید ماست.
حمدی اولوکویا، مردی کرد اهل ترکیه بود که در دهه چهارم زندگی اش تصمیم به مهاجرت به آمریکا گرفت. او از همان روزهای اول اقامتش که برای خرید به سوپرمارکت ها سر می زد، متوجه شد برخلاف ترکیه که ماست چکیده خوش طعم همواره در سبد غذایی خانواده جایگاهی ویژه دارد، در آمریکا از این خبرها نیست. در آنجا ماست میوه ای عرضه می شد و مردم از آن استقبال چندانی نمی کردند. گویی هنوز این خوراکی مفید و خوش طعم به شکل درست به مردم آمریکا معرفی نشده بود.
حمدی اولوکویا تصمیم گرفت، یک کارخانه تولید ماست راه بیندازد. به همین دلیل وقتی در سال ۲۰۰۵ آگهی فروش چنین کارخانه ای را دید، معطل نکرد. البته او پول کافی برای خرید کارخانه نداشت و مبلغ یک میلیون دلار وام گرفت. اولوکویا یک کارشناس باتجربه ماست بندی را از ترکیه به آمریکا آورد و آنها بعد از چند بار آزمایش و تجربه انواع شیوه های ماست بندی، بالاخره توانستند خوش طعم ترین ماست را به مردم عرضه کنند.
ماست میوه ای طعم چندان خوبی نداشت و به دلیل داشتن شکر مضر بود. برعکس ماست چکیده سرزمین حمدی خوش طعم و مفید بود و می توانست کمکی برای لاغرشدن به شمار آید. ۷۰۰درصد مردم آمریکا چاق اند و به همین دلیل از یک خوراکی خوشمزه مفید برای لاغری استقبال می کنند. ایده حمدی خیلی زود جواب داد.
سال ۲۰۱۳ تولید ماست چبانی در دو کارخانه عظیم انجام می شد و چیزی بیش از ۲۰۰۰ کارمند در آن جا مشغول بودند. نام حمدی اولوکویا موسس این دو کارخانه هم در زمره ثروتمندترین مردان جهان ثبت شد.
تلاش و کوشش، شجاعت و خلاقیت در کنار هم جمع شدند و مسیر رشدوترقی را برای حمدی اولوکویا بازکردند. هرکسی می تواند مانند او شود، اگر هدفمند باشد و کمر همت ببندد.

منبع : جام جم-/ ر

نوشته حمدی اولوکایا ماست فروشی که میلیاردر شد اولین بار در دانلود آهنگ. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *