640 کیلومتر پیمایش با 9 دقیقه شارژ؛ خط و نشان فیسکر برای تسلا

640 کیلومتر پیمایش با 9 دقیقه شارژ؛ خط و نشان فیسکر برای تسلا

Henrik Fisker يكى از نوابق دنياى طراحى خودرو است. بنابراين وقتى اعلام كرد كه در حال كار كردن بر روى يك خودروى برقى كاملاً جديد است كه تسلا مدل S را به چالش خواهد كشيد همه منتظر ايده ى او بودند.

فيسكر براى اولين بار در اواخر سال ٢٠١٦ به اين خودرو اشاره كرد. در حال حاضر اطلاعاتى از درباره ى اين خودرو منتشر شده است.اين خودرو پيشرفته ترين خودرو برقی جهان نامیده می شود چرا که با تنها ٩ دقيقه شارژ قادر به طى مسافت ٤٠٠ مايل (640 کیلومتر) است که چندان تفاوتی با خودروهای بنزینی موجود در بازار ندارد.
اين خودرو فيسكر EMotion نام دارد و اولين وسيله نقليه اى است كه توسط شركت تازه تأسيس Fisker طراحى شده است. اين خودرو يكى از دو خودرويى است كه كمپانى قصد دارد تا در آينده ى نزديك آنها را توليد كند.

خودرو دوم هنوز نام مشخصى ندارد ولى بر اساس گزارشات گرچه اين خودرو در حد EMotion لوكس نخواهد بود، اما می تواند با قیمت گذاری مناسب، قسمت عمده اى از بازار را هدف خود قرار دهد.‏ EMotion بسيار زيبا طراحى شده است، ارتفاع کم و ابعاد متناسب EMotion سبب شده است خودرو از لحاظ آیرودینامیک حرف‎ های زیادی برای گفتن داشته باشد، اما چيزى كه يك خودروى برقى به آن احتياج دارد تا خودرو را هيجان انگيز كند، تكنولوژى است.

فيسكر ادعا مى كند كه اين خودرو مى تواند با يكبار شارژ ٤٠٠ مايل را طى كند( كه به راحتى تسلا مدل S كه با يكبار شارژ ٣٥٠ مايل را طى مى كند، شكست خواهد داد).

همچنين اين خودرو داراى ويژگى خاصى است كه باعث مى شود خودرو در مدت زمان باور نكردنى ٩ دقيقه كامل شارژ شود. در باترى اين خودرو از تكنولوژى parent-pending استفاده شده و اين باترى توسط محققان UCLA طراحى شده است.
حداكثر سرعت فیسکر موشن، ١٦١ مايل بر ساعت (نزدیک به 260 کیلومتر بر ساعت) است که رقم تحسین آمیزی در دنیای خودروهای برقی به حساب می آید.

فیسکر همچنین ادعا می ‌کند که خودرو EMotion به تمام تجهیزات مورد نیاز برای رانندگی خودکار مجهز خواهد شد. نرم ‌افزار رانندگی خودکار نیز توسط یکی از شرکای تجاری فیسکر توسعه و تولید می ‎‏شود که هنوز نام آن اعلام نشده است. همچنین قیمت و مشخصات فنی فیسکر EMotion از جمله دیگر مواردیست که باید برای مشخص شدن آن ها تا چند ماه آینده منتظر ماند.

The post 640 کیلومتر پیمایش با 9 دقیقه شارژ؛ خط و نشان فیسکر برای تسلا appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *