واقعیت مجازی می تواند از دردناکی تجربه مراجعه به دندان پزشک بکاهد

واقعیت مجازی می تواند از دردناکی تجربه مراجعه به دندان پزشک بکاهد

دندان پزشکان به خوبی می دانند که هرقدر بتوانند حواس بیمار را حین کار روی دندان های او به موضوعی دیگر منحرف کنند، فرد بهتر می تواند روی یونیت کار آنها دوام بیاورد. برای دستیابی به این هدف گروهی از محققین انگلیسی قصد دارند از تکنولوژی واقعیت مجازی استفاده کنند.

تماشای مناظر طبیعی اثری شگرف در کاهش درد دارد

آنها در تحقیق خود ۸۰ بیمار که دندان های آنها نیاز به کشیدن یا پر کردن داشته را به سه گروه تقسیم کرده اند. گروه اول در حین کار دندان پزشک به تماشای یک ویدیوی ۳۶۰ درجه از ساحل دریا نشسته اند. گروه دوم در یک شهر مجازی به گشت و گذار پرداخته اند و گروه سوم بدون هدست واقعیت مجازی روی یونیت پزشک قرار گرفتند.

نتیجه این که گروه اول درد بسیار کمتری را در حین انجام عمل روی دندان خود تجربه کردند. ضمن این که آنها نسبت به بقیه خاطره درد کمتری را نیز پس از انجام کار روی دندان خود حس کرده اند.

جالب اینجاست که میان تجربه درد افرادی که به تماشای شهر مجازی پرداخته اند با کسانی که اصلاً از هدست واقعیت مجازی بهره نبرده بودند هیچ تفاوت معناداری وجود نداشت. این یافته ها نشان می دهد که ارتباط انسان با طبیعیت، حتی از طریق ابزارهای مجازی نیز می تواند در ایجاد آرامش روانی در او موثر باشد.

محققین امیدوارند بتوانند با استفاده از یافته های حاصل از این تحقیق و تحقیقات مشابه به ترکیبی موثر از روش های درمانی مرسوم دارویی و روش های آرامش بخش نوین چون استفاده از واقعیت مجازی دست یابند تا از این طریق بتوان کنترل بهتری روی درد حاصل از انواع بیماری یا جراحات ایجاد کرد.

The post واقعیت مجازی می تواند از دردناکی تجربه مراجعه به دندان پزشک بکاهد appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *