در آینده پهپادها احتمالاً می توانند فضای داخل ساختمان ها را ببینند

در آینده پهپادها احتمالاً می توانند فضای داخل ساختمان ها را ببینند

استفاده از فناوری WiFi تنها در اتصال به شبکه های اینترنت خلاصه نشده و می تواند کاربردهایی فراتر از اینها هم داشته باشد. به عنوان مثال اخیراً دکتر مستوفی و تیم تحقیقاتی او در دانشگاه کالیفرنیا واقع سانتا باربارا موفق به توسعه سیستمی شده اند که با بهره گیری از دو پهپاد و فناوری WiFi قادر است از داخل ساختمان تصویربرداری کند.

برای این منظور دو درون می بایست به گیرنده-فرستنده های وای فای مجهز بوده و در دو طرف ساختمان مورد نظر روی یک خط پرواز کنند. در این لحظه یکی از پهپادها امواج WiFi را ساطع می کند و پهپاد دوم سیگنال رد شده از داخل ساختمان را دریافت کرده و شدت آن را اندازه گیری می کند.

تصویربرداری سه بعدی با کمک دو پهپاد مجهز به فرستنده-گیرنده WiFi ممکن خواهد شد

گفتنی است پس از دریافت داده های لازم سیستم قادر خواهد بود تا با بهره گیری از معادلات ریاضی پیشرفته، تصویری سه بعدی از نمای داخلی ساختمان را ترسیم کند.

لازم است اشاره شود که آزمایشگاه دکتر مستوفی پیشتر هم در زمینه استفاده از امواج رادیویی معمول به منظور تصویربرداری از داخل سازه ها و دیوارهای آجری فعالیت داشته و در سال 2010 نخستین نتایج تحقیقات خود در رابطه با عکس برداری دو بعدی از فضای داخل ساختمان را منتشر کرده است. اما به گفته پروفسور یاسمین مستوفی «تصویربرداری سه بعدی در عمل و در دنیای واقعی چالش های بسیاری را به همراه خواهد داشت چرا که تعداد پارامترهای نامعلوم و تأثیر گذار به شدت افزایش می یابند.»

The post در آینده پهپادها احتمالاً می توانند فضای داخل ساختمان ها را ببینند appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *