این دختران پیشمرگه ، قرار است به جنگ با داعش بروند + تصاویر (3)

این دختران پیشمرگه ، قرار است به جنگ با داعش بروند + تصاویر (3)

در گزارش زیر دختران کُردی را مشاهده می‌کنید که در شهر رقه سوریه همپای مردان به جنگ نیروهای داعش رفته‌اند.

دختران کرد در جنگ با داعش

این دختران پیشمرگه ، قرار است به جنگ با داعش بروند + تصاویر (3) این دختران پیشمرگه ، قرار است به جنگ با داعش بروند + تصاویر (3) این دختران پیشمرگه ، قرار است به جنگ با داعش بروند + تصاویر (3) این دختران پیشمرگه ، قرار است به جنگ با داعش بروند + تصاویر (3) این دختران پیشمرگه ، قرار است به جنگ با داعش بروند + تصاویر (3)

حکومت اسلامی عراق و شام (به عربی: الدوله الإسلامیه فی العراق والشام) با نام اختصاری داعش یک گروه ستیزه‌جوی جهادگرای سَلَفی است که پیروی یک آموزهٔ بنیادگرای وهابی از اسلام سنی است.

این گروه که از ژوئیهٔ ۲۰۱۴ ادعای خلافت جهانی کرده است و خود را حکومت اسلامی (به عربی: الدوله الاسلامیه) می‌نامد؛ همچنین بخش‌های بزرگی از شمال عراق و شرق سوریه را با جمعیت‌های ۲٫۸ و ۸ میلیون نفر و بخش‌های کوچکی را در لیبی، نیجریه و افغانستان در تصرف خود دارد.

این گروه به رهبری ابوبکر البغدادی از مجاهدین سلفی جداشده از شبکهٔ القاعده تأسیس شده و با دولت‌های عراق و سوریه و دیگر گروه‌های شورشی مخالف دولت سوریه وارد جنگ شده‌است. داعش یکی از رادیکال‌ترین گروه‌های اسلام‌گرا در خاورمیانه است.

آن‌ها علاوه بر عراق و سوریه بخش‌هایی از لیبی و نیجریه را نیز در کنترل خود دارند و گروه‌های هم‌پیمان آن در نقاط دیگر دنیا مثل افغانستان و آسیای جنوب شرقی نیز فعال هستند.

نوشته این دختران پیشمرگه ، قرار است به جنگ با داعش بروند + تصاویر (3) اولین بار در سایت سرگرمی و تفریحی پونک پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *