جرج هاتز و طراحی یک ابزار 88 دلاری برای هک کردن اتومبیل

جرج هاتز و طراحی یک ابزار 88 دلاری برای هک کردن اتومبیل

احتمالاً جرج هاتز را می شناسید، نخستین کسی که آیفون را جیلبریک کرد (در سن 17 سالگی) و سه سال بعد نیز کنسول پلی استیشن 3 را هک نمود. او حالا وسیله جدیدی را طراحی کرده که به کاربران اجازه می دهد بعضی از ویژگی های نرم افزاری خودرو خود را دستکاری کنند.

گجت جدید هاتز دسترسی به کامپیوتر خودرو را برای مالک میسر می کند

ابزار مورد بحث «Panda» نام دارد و از طریق پورت «OBDII» (درگاه پذیرنده دستگاه دیاگ) به خودرو وصل شده و اطلاعاتی که معمولاً فقط توسط نمایندگی ها و تعمیرگاه ها قابل مشاهده هستند را، در اختیار مالک خودرو قرار می دهد. هاتز همچنین کیت نرم افزاری مخصوصی به نام «Cabana» را عرضه کرده که علاقه مندان می توانند با استفاده از آن، بعضی از موارد موجود در کامپیوتر خودرو را تغییر دهند.

ایده اصلی هاتز، امکان بهره گیری از قابلیت هایی است که در حالت عادی توسط خودروسازان در برخی مدل ها عرضه نمی شوند. به عنوان مثال در صورت وجود سنسورهای مورد نیاز، کاربر می تواند با استفاده از پاندا و کابانا، قابلیت ترمز خودکار را در اتومبیل خود فعال کند.

مالکین خودروها همچنین می توانند توسط دانگل 88 دلاری شرکت «Comma AI»، اطلاعات مربوط به عملکرد اتومبیل را نیز بررسی کرده و مثلاً تفاوت شتاب خودرو هنگام پر بودن باک بنزین را با حالت نیمه پر مقایسه کنند.

The post جرج هاتز و طراحی یک ابزار 88 دلاری برای هک کردن اتومبیل appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *