داخلی سازی ترمز ABS؛ پروژه جدید رنو برای بومی سازی قطعات فنی در ایران

داخلی سازی ترمز ABS؛ پروژه جدید رنو برای بومی سازی قطعات فنی در ایران

بعد از تحریم های بین المللی که بر عليه ایران در چند سال اخیر اعمال شد، چند سالی هست که کشورمان با ایدئولوژی‎هایی از قبیل بومی ‎سازی، تولید داخلی و از این دست تفکرات روبروست.

به زودى يك شركت ايرانى با همكارى يك تأمين كننده مطرح اروپايى و رنو پارس قراردادى مبنى بر داخلى سازى ABS (سيستم ترمز ضدقفل) در ايران به امضا مى رساند.

در قرارداد و همکاری در مرحله ى بعدى منجر به داخلی سازی EPS (نسل پیشرفته سیستم ترمز ایمن) خواهد شد. قرار است خط تولید ترمزهای ABS و ESP در یک شرکت ایرانی راه اندازی شده و ظرف مدت یک سال به بهره برداری برسد.


این دو شرکت قرار است این تکنولوژی های را در سه فاز به سر انجام برسانند، فاز اول تا سال بعد به اتمام خواهد رسید، در این فاز شاهد مونتاژ کامل این تکنولوژی در ایران خواهیم بود. در فاز های بعدی این تکنولوژی ها در ایران به صورت عمیق و مستقل بومی ‎سازی می شود.

پس از موتور و گیربکس، مجموعه ترمز ABS سومین قطعه کلیدی خودرو است که داخلی سازی آن توسط رنو در ایران انجام خواهد شد.
در حال حاضر برای تمامی محصولات تولیدی رنو در ایران شامل تندر 90، تندر90 پیکاپ، ساندرو و ساندرو استپ وی از ترمز ABS استفاده می شود. برای محصولات آينده رنو در ایران نیز قرار است از ترمز ESP استفاده شود که مطابق با برنامه ى ذكر شده، هر دو قطعه داخلی سازی خواهند شد.

The post داخلی سازی ترمز ABS؛ پروژه جدید رنو برای بومی سازی قطعات فنی در ایران appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *