کارگردان فیلم ترسناک و معروف درگذشت

کارگردان فیلم ترسناک و معروف درگذشت

«توبی هوپر» کارگردان آمریکایی که بیشتر برای ساخت فیلم‌های کلاسیک ژانر وحشت شناخته می‌شد در سن ۷۴ سالگی درگذشت.

درگذشت توبی هوپر کارگردان آمریکایی

ایسنا: به گزارش گاردین، «توبی هوپر» کارگردان فیلم ترسناک و معروف «کشتار با اره برقی در تگزاس» محصول ۱۹۷۴ و همچنین فیلم ماورایی «ارواح خبیثه» محصول ۱۹۸۲، در سن ۷۴ سالگی در لس‌آنجلس درگذشت و هنوز علت مرگ او مشخص نشده است.

کارگردان فیلم ترسناک و معروف درگذشت

وی که علاوه بر کارگردانی به فیلمنامه‌نویسی و تهیه‌کنندگی نیز می‌پرداخت بیشتر عمر خود را صرف ساخت فیلم‌های ترسناک کرد، مجموعه فیلم‌هایی چون «ارواح خبیثه» و همچنین اقتباس تلویزیونی از رمان «’Salem’s Lot» نوشته «استفن کینگ» کرد که اکنون به عنوان آثار کلاسیک ژانر وحشت شناخته می‌شوند.

«توبی هوپر» متولد ۱۹۴۳ در تگزاس بود و بیشتر دهه ۱۹۶۰ میلادی را به عنوان استاد دانشگاه و همچنین فیلمبردار آثار مستند فعالیت می‌کرد. وی اولین فیلم خود را در سال ۱۹۶۹ را به نام «پوست تخم مرغ» ساخت که فیلمی کم‌هزینه بود.

وی در سال ۱۹۷۴ گروهی از دانشجویان و استادان دانشگاه را جمع کرد و فیلم معروف «کشتار با اره برقی در تگزاس» را ساخت که به معروف‌ترین اثر کارنامه هنری او بدل شد. این فیلم کم هزینه درباره گروهی از دوستان جوان است که یک به یک توسط آدم‌خوارها به قتل می‌رسند. گرچه اکران این فیلم در چند کشور از جمله انگلیس ممنوع اعلام شد اما در نهایت به موفقیت بزرگی در گیشه دست یافت و اکنون از آن به عنوان یکی از تاثیرگذارترین آثار ژانر وحشت تاریخ سینما یاد می‌شد.

چندین دنباله برای این فیلم ساخته شد که کارگردانی چند فیلم بر عهده خود «هوپر» بود. همچنین این فیلم دستمایه چند بازسازی نیز قرار گرفت و نسخه‌ای پسانگر برگرفته از این فیلم نیز قرار است در ادامه سال اکران شود.

«مهاجمان مریخی»، «احتراق خودبه خود»، «وحشت‌های شبانه»، «مجتمع آپارتمانی»، «تمساح»، «ابزار قتل»، «مرده‌شوی‌خانه» و «جن» از جمله دیگران ساخته‌های این کارگردان آمریکایی هستند.

نوشته کارگردان فیلم ترسناک و معروف درگذشت اولین بار در سایت سرگرمی و تفریحی پونک پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *