امکان مشاهده زیرنویس برای افراد ناشنوا در تئاتر لندن فراهم می شود

امکان مشاهده زیرنویس برای افراد ناشنوا در تئاتر لندن فراهم می شود

لذت بردن از یک نمایش در سالن تئاتر همواره آرزوی بسیاری از افراد ناشنوا و یا کم شنوا بوده. حالا در سالن تئاتر لندن قرار است امکان مشاهده زیر نویس از طریق عینک واقعیت افزوده اپسون لذت تماشای نمایش ها را برای این افراد فراهم کند.

عینک واقعیت افزوده اپسون امکان مشاهده همزمان زیرنویس و صحنه تئاتر را از هر نقطه سالن فراهم می کند

تئاتر ملی لندن همین حالا هم محاوره های حین نمایش را در صفحاتی در گوشه های سن نمایش می دهد؛ ولی مشاهده آن از میان افرادی که در صندلی های جلوتر نشسته اند یا حتی از گوشه های سالن بسیار مشکل و خسته کننده است. همچنین در بسیاری از مواقع افراد کم شنوا مجبور می شوند صندلی هایی بسیار نزدیک به سن را رزرو کنند که به علت فروش سریع و قیمت بالای این صندلی ها، معمولاً تماشای نمایش را از دست می دهند. حالا به لطف عینک اپسون، امکان مشاهده تئاتر و زیرنویس از هر جای سالن به راحتی فراهم می شود؛ بدون اینکه تماشاگر مشاهده نمایش را از دست دهد.

عینک واقعیت افزوده اپسون

لازم به ذکر است که بر خلاف بسیاری از هدست های واقعیت مجازی، عینک واقعیت افزوده اپسون بسیار سبک وزن است و به همین دلیل به نظر می رسد استفاده از آن برای همه راحت باشد.

گفتنی است که بر خلاف واقعیت مجازی که تصویر ساخته شده توسط کامپیوتر را به کاربر نمایش می دهد، واقعیت افزوده به صورت یک واسط عمل کرده و تصاویر کامپیوتری را روی دید عادی کاربر نمایش می دهد.

از حدود یک سال پیش آزمایش های ابتدایی این فناوری در این سالن شروع شده و بازخوردها جهت اصلاح نرم افزار و سخت افزار به صورت مداوم به شرکت اپسون ارسال می شوند. انتظار می رود در مهر تا آبان سال 97 این فناوری برای استفاده عمومی در این سالن عرضه شود.

با Cinera آشنا شوید؛ هدستی که تجربه سالن سینما را به خانه می آورد

The post امکان مشاهده زیرنویس برای افراد ناشنوا در تئاتر لندن فراهم می شود appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *