محاسبه ترافیک داخلی برای همه سرویس‌های میزبانی شده در ایران

محاسبه ترافیک داخلی برای همه سرویس‌های میزبانی شده در ایران

با اعلام طرح‌های تعرفه جدید اینترنت ثابت‏، میزان حجم مصرفی کاربران نیز به دو قسمت اینترنت ثابت و بین‌المللی تقسیم بندی شده که طبق دستور وزیر ارتباطات‏‏، میزان ترافیک داخلی باید حداقل دو برابر ترافیک سایت‌های خارجی باشد.

شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت نیز در رقابتی چشمگیر حجم‌های مختلفی را برای کاربران خود در نظر گرفتند ولی سوال اساسی که در این بین برای برخی کاربران پیش آمده به سایت‌هایی که ترافیکشان به صورت ملی حساب خواهد شد بر‌می‌گردد. اسامی و تعداد این سایت‌ها برای کاربران هنوز به طور دقیق مشخص نیست، البته پیش‌تر تعداد پانصد سایت توسط وزارتخانه اعلام شده بود که در بین سایت‌های با ترافیک داخلی قرار گرفته بودند.

حال با توجه به توییت جدید وزیر ارتباطات، «محمدجواد آذری جهرمی» که در قبال پرسش یکی از کاربران گلایه‌مند مطرح شده، به نظر می‌رسد که با افزایش تعداد این سایت‌ها در آینده‌ای نه چندان دور مواجه خواهیم بود. جهرمی در این توییت خبر داده که جدا از لیست پیش‌تر مطرح شده‏‏، قرار است همه سرویس‌های میزبانی شده توسط ایران شامل ترافیک ملی یا همان داخلی شوند.

این بدین معناست که تمامی سرویس‌ها و سایت‌هایی که با آی‌پی ایران در وب فعالیت می‌کنند‏ به زودی در این طرح قرار می‌گیرند‏، در صورت تحقق این وعده، اهمیت ترافیک داخلی عرضه شده توسط شرکت‌های اینترنتی دوچندان خواهد شد. همچنین تلویزیون‌های اینترنتی و سرویس‌های اشتراکی ویدئویی در صورت اجرایی شدن این طرح می‌توانند بیش از پیش جای پای خود را در بین کاربران محکم‌تر سازند.

به گفته وزیر ارتباطات، در هفته جاری دستورالعمل جدیدی در این رابطه ابلاغ خواهد شد. اخبار تکمیلی در این رابطه را پس از انتشار دستورالعمل در اختیار شما قرار خواهیم داد.

The post محاسبه ترافیک داخلی برای همه سرویس‌های میزبانی شده در ایران appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *