نقشه برداری سه بعدی انگستان‌ بوسیله‌ی تکنولوژی لیدار

نقشه برداری سه بعدی انگستان‌ بوسیله‌ی تکنولوژی لیدار

آژانس محیط زیست انگلستان قصد دارد کل این کشور‌ را که ۱۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد به کمک تکنولوژی لیدار نقشه برداری کند. قرار است این مهم بوسیله‌ی هواپیما‌هایی مجهز به لیزر صورت پذیرد.

در طول سه سال آینده قرار است این سازمان غیر دولتی با بهره گرفتن از تکنولوژی لیدار، کل انگلستان را با وضوح یک متر نقشه برداری لیزری کند. ۲۰ سال است که از تکنولوژی تصویر برداری لیدار به منظور نقشه‌برداری و کاهش خطرات وقوع سیل استفاده می‌گردد.

تا به امروز  نقشه‌ی ۷۵ درصد انگلستان ثبت شده است اما مشکل اینجاست که این مقدار به مناطق خالی از سکنه و پارک‌های ملی اختصاص دارد.

تکنولوژی لیدار

قرار است این اطلاعات به همراه دیتا‌های کسب شده به وسیله‌ی تکنولوژی لیدار به شکل کاملاً رایگان در دسترس عموم مردم باشد. به گزارش این آژانس کاربران انگلیسی طی دوسال گذشته بیش از نیم میلیون نقشه و اطلاعات از سایت داده‌ باز نقشه‌برداری این کشور دانلود کرده‌اند.

این اطلاعات علاوه‌ بر استفاده در نقشه‌کشی شهری و اثرپذیری شهر نسبت به وضعیت آب هوایی، می‌توانند توسعه دهندگان بازی‌ها را در ساخت مدلی با جزئیات بالا از شهر‌های انگلستان یاری داده یا حتی به ساخت مدلی سه بعدی از لندن کمک کنند. برای مثال باستان‌شناسان در سال ۲۰۱۶ توانستند با استفاده از همین نقشه‌ها، راه باستانی رومی را پیدا کنند که قرن‌ها فراموش شده و مخفی بوده است.

تکنولوژی لیدار

این نقشه برداری قرار است به کمک هواپیماهایی مجهز به اسنکر لیزری صورت پذیرد که می‌تواند فاصله‌ی وسیله نقلیه‌ی هوایی را تا زمین به درستی بسنجد. در حال حاضر از ۴۰ درصد انگلستان نقشه‌ای با وضوح یک متر موجود نیست یا در صورت وجود ۱۰ سال از قدمت آن می‌گذرد.

تکنولوژی لیدار جدید به هواپیماها اجازه‌ی پرواز در ارتفاع بالاتر را می‌دهد که بدین وسیله می‌توان مساحت بیشتری را پوشش داد. این مهم نه تنها می‌تواند سرعت نقشه‌برداری را بالا برد بلکه کیفیت تصاویر گرفته شده را نیز بیشتر می‌کند. بیشترین تصویربرداری در زمستان انجام ‌می‌شود چرا که در آن زمان برگی روی درختان موجود نیست و لیزر‌ها می‌توانند به سطح زمین برسند.

«جیمز بیوان» سرپرست آژانس محیط‌زیست انگلستان عقیده دارد که این پروژه‌ی بلند‌پروازانه می‌تواند درک عموم نسبت به ویژگی‌ها و چشم انداز‌های طبیعی انگیس را بالا برد. این اتفاق می‌تواند درک خطر وقوع سیل را افزایش داده، به مسئولان جهت برنامه‌ریزی مدیریت بحران کمک کند.

رشد ۳۰ درصدی سرعت دانلود جهان در سال ۲۰۱۷

کره جنوبی از اولین پلتفرم آزمایش خودروی خودران مبتنی بر اینترنت 5G رونمایی کرد

حکمرانی سامسونگ در عرصه تولید نمایشگرهای بدون حاشیه

رکاب زنی ۱۰ روزه تا لاس وگاس با کمک دستیار گوگل

The post نقشه برداری سه بعدی انگستان‌ بوسیله‌ی تکنولوژی لیدار appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *