خانم دندانپزشک به سلبریتی ها پول می دهد تا آنها به مطبش بروند؟

خانم دندانپزشک به سلبریتی ها پول می دهد تا آنها به مطبش بروند؟

یک دندانپزشک در خصوص تبلیغات برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی با استفاده از «سلبریتی ها» گفت: این افراد اطلاعات کافی در انتخاب دندانپزشک ندارند.

دندانپزشک سلبریتی‌ها

علی مرسلی جراح دندانپزشک اظهار داشت: متاسفانه در برخی مواقع شاهد هستیم که برخی کلینیک‌های دندان پزشکی با استفاده از سلبریتی‌ها اقدام به بازاریابی برای مراکز خود می‌کنند، باید توجه داشت سلبریتی‌ها الزاماً انتخاب‌های درستی نمی‌کنند.

وی افزود: آن‌ها اغلب موارد وقت تحقیق کافی هم ندارند و مناسبات خاصی بر مراجعاتشان ممکن است حاکم باشد. دلیلی ندارد که دندان‌پزشکی که آن‌ها انتخاب می‌کنند مناسب‌تر از انتخاب بیمار باشد.

این دندانپزشک یادآور شد: بعضی از تصاویر تبلیغاتی که می‌بینید ممکن است که صرفاً تبلیغات باشد، و این افراد با دریافت مبالغ زیادی از کلینیک‌ها اقدام به تبلیغات برای آن‌ها می‌کنند.

خانم دندانپزشک به سلبریتی ها پول می دهد تا آنها به مطبش بروند؟

تبلیغ سلبریتی ها برای دندانپزشک

وی توضیح داد: انتخاب درمانگر بر اساس کسب اطلاعات دقیق از نیازها و خدمات ارائه‌شده در پاسخ به آن نیازها می‌تواند به‌طور صحیحی انجام شود. برای مثال شما برای یک دندان کشیدن ساده ممکن است نیاز نباشد که به معروف‌ترین متخصص جراح فک و صورت کشور مراجعه کنید. ولی برای یک جراحی فک ممکن است که نیاز به تحقیق و پرس و جوی بیشتری داشته باشید.

مرسلی با بیان اینکه تبلیغات پرزرق‌وبرق و استفاده از سلبریتی‌ها برای خدماتی که برندینگ آن فردی است و به فرد وابسته‌ است هزینه‌ها را خیلی بالا می‌برد گفت: این هزینه‌ها درنهایت باید از جیب مراجعه‌کننده پرداخت شود. نتیجه این‌که احتمالاً برای درمانی که با قیمت پایین‌تر و با همان کیفیت هزینهٔ بیشتری متحمل می‌شود.

وی ادامه داد: این نکته را مد نظر داشته باشید که پرداخت هزینهٔ بالای دندان‌پزشکی الزاماً سطح عالی درمان را تضمین نمی‌کند. به‌عنوان یک متخصص درمان ریشه بسیار پیش‌آمده است که با شکست‌های درمانی مواجه شده‌ام که درمان آن‌ها در مطب‌های بالای شهر و با هزینه بالا و توسط دندان‌پزشکان باسابقه انجام‌شده بود. از طرف دیگر مثلاً دیده‌ام که بیماری مراجعه می‌کند که در یک درمانگاه روستایی یا پادگانی دورافتاده در یک نقطهٔ مرزی یک دندان‌پزشک جوان در دوران طرح یا سرباز درمانی بسیار ایده آل را برای او انجام داده است.

این جراح دندنپزشک افزود: بیمار حق انتخاب دندانپزشک خود را دارد. یک بازیگر، خواننده، نویسنده و ورزشکار نمی‌تواند حتماً معیار ایده‌الی انتخاب شما برای مراجعه به دندان‌پزشک باشد. لازم است برای انتخاب درمان علمی، حتماً از مراجع علمی کمک گرفته شود. اگر سلامتی‌ بیمار به خطر بیفتد نمی‌توان آن را به آسانی به بیمار برگرداند.

وی در پایان گفت: خدماتی که سلبریتی‌ها می‌گیرند الزاماً درمان‌های موردنیاز شما نیستند و بعضاً جنبه درمانی هم ندارند. خدمات زیبایی، سفید کردن بیش از رنگ عادی دندان‌ها و … اغلب نیازهای رایج بیشتر افراد جامعه نیستند. سلامت دهان و دندان‌های ما بیش از این مسائل با ارزش است. بهتر است سلامت اولویت ما باشد و منطقی نیست پیرو گروهی باشیم که صرف زیبایی و نه سلامت اولویت آن‌ها است.

فارس

نوشته خانم دندانپزشک به سلبریتی ها پول می دهد تا آنها به مطبش بروند؟ اولین بار در سایت سرگرمی و تفریحی پونک پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *