تدوین آیین‌نامه تاکسی‌های اینترنتی؛ تلاشی برای کاهش ترمزهای داخلی

تدوین آیین‌نامه تاکسی‌های اینترنتی؛ تلاشی برای کاهش ترمزهای داخلی

اولین جلسه کارگروه شرکت های تاکسی آنلاین امروز در محل اتحادیه کسب و کارهای مجازی تشکیل شد. این جلسه با حضور مدیران شرکت های تاکسی آنلاین، نمایندگان پلیس اماکن و پلیس فتا تشکیل شد و در آن مشکلات این نوع از کسب و کارها مورد کنکاش قرار گرفت تا پیش‌زمینه‌ها برای تدوین آیین‌نامه تاکسی‌های اینترنتی مطرح گردد؛ آیین‌نامه‌ای که هدف اصلی‌اش جلوگیری از پلمب شدن تاکسی‌های اینترنتی در آینده است.

«رضا الفت‌نسب»، دبیر انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی در این جلسه خبر داد که ۳۰ تاکسی آنلاین در کشور مشغول فعالیت هستند و نیمی از این تاکسی‌ها در شهرستان‌ها فعالند. او در این رابطه گفت:

«۱۵ شرکت در جلسه دیروز بودند. از تهران اسنپ، تپسی، دینگ و ماکسیم حضور داشتند و از شهرستان‌ها شرکت‌هایی همچون عطاتاکسی، تاچ‌سی، بارکو، آی‌تاکسی، رادمان و جابجا و عده‌ای دیگر بودند. یکی از اقداماتی که بعد از تشکیل اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی باید انجام می‌دادیم این بود تا برای رسته‌های مختلف این اتحادیه کارگروه‌های تخصصی تشکیل می‌دادیم تا ضوابط و قوانین خاص هر حوزه با حضور فعالان آن استخراج شود.»

الفت‌نسب از تدوین آیین‌نامه تاکسی‌های آنلاین خبر داد و زمان تقریبی ارائه آن را یک ماه دیگر عنوان کرد. او هدف از تشکیل این کارگروه را تعیین همین آیین‌نامه بیان کرد و جزییات آن را این‌گونه توضیح داد: «شرکت‌های تاکسی آنلاین نیاز به آیین‌نامه دارند؛ برای مثال باید کال‌سنتر داشته باشند، سوپیشینه راننده‌ها چک شود، مباحث انتظامی باید رعایت شود یا قوانینی در بحث رعایت حقوق مصرف‌کننده باید لحاظ شود.»

دبیر انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی تاکید می‌کند که با وجود این آیین نامه و اعطای آن به موسسات مجاز تاکسیرانی آنلاین، دیگر شاهد پلمب شدن این مجموعه‌ها نخواهیم بود و در صورت رخ دادن این اتفاق، دست کارگروه برای وارد عمل شدن باز است.

به گفته الفت نسب تقاضا برای تعامل هر چه بیشتر پلیس اماکن ناجا با شرکت ها، ارائه تائیدیه به شعبات، اصلاح الزامات انتظامی و ترافیکی برای کسب و کارهای مجازی و… از جمله مواردی بود که در این جلسه درباره آن بحث و گفتگو صورت گرفت. قرار است جلسات این کارگروه هر دو هفته یکبار برگزار شود و هربار مشکلات شرکت‌های این حیطه را مورد بررسی قرار دهد.

The post تدوین آیین‌نامه تاکسی‌های اینترنتی؛ تلاشی برای کاهش ترمزهای داخلی appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *