چین برنامه اینترنت پرسرعت جهانی را با پرتاب نخستین ماهواره کلید می زند

چین برنامه اینترنت پرسرعت جهانی را با پرتاب نخستین ماهواره کلید می زند

اوایل ماه جاری اسپیس اکس دو ماهواره را برای آزمایش برنامه های یک ارائه دهنده اینترنت جهانی به فضا پرتاب کرد و حالا «سازمان صنعت و هوافضای چین» (CASIC) اعلام کرده که به دنبال ارائه اینترنت به صورت بین المللی است و در همین راستا آزمایش های اولیه را تا پایان سال جاری آغاز می کند.

این برنامه که Hongyun نام دارد، قرار است در قالب پرتاب 156 ماهواره متصل به هم پیاده سازی شده و پوشش اینترنت پر سرعت را در سراسر کره زمین فراهم  آورد.

«ژانگ ژونگیانگ»، معاون دوم آکادمی CASIC امروز اعلام کرد به منظور تست فناوری پهنای باند که قابلیت ارسال 500 مگابایت داده بر ثانیه را دارد، نخستین ماهواره از مجموعه مذکور در ماه های آتی به مدار پایینی زمین پرتاب خواهد شد.Hongyunپس از این آزمایش، تا سال 2020 چهار ماهواره دیگر نیز در مدار قرار گرفته و شبکه کامل تا سال 2022 آماده بهره برداری خواهد شد.

در حالی که اغلب ماهواره در ارتفاع 36 هزار کیلومتری از سطح زمین قرار دارند، ماهواره های این شبکه تنها هزار کیلومتر از زمین فاصله خواهند داشت.

ژونگیانگ مدعی است که Hongyun به کاربران آنها اجازه می دهد در دریا، بیابان، هواپیما یا هر جای دیگر به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند.

The post چین برنامه اینترنت پرسرعت جهانی را با پرتاب نخستین ماهواره کلید می زند appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *