واکنش کاوه خداشناس به صحبت‌های لیلا حاتمی در برلین

واکنش کاوه خداشناس به صحبت‌های لیلا حاتمی در برلین

واکنش کاوه خداشناس به صحبت‌های لیلا حاتمی در برلین

بازیگر سریال “همه خانواده من” گفت: اگر بخواهم ملی گرایانه به اظهارات “لیلا حاتمی” در جشنواره فیلم برلین نگاه کنم دوست نداشتم برخی صحبت‌ها بیرون از خانه عنوان شود.

کاوه خداشناس بازیگر سینما و تلویزیون درخصوص اظهارات لیلا حاتمی در حاشیه جشنواره فیلم برلین گفت:من کلاً معتقدم که آداب گفت‌وگو باید در میان ما ایجاد شود. اگر بخواهم ملی گرایانه به اظهارات “لیلا حاتمی”در جشنواره فیلم برلین نگاه کنم دوست نداشتمبرخی صحبت‌ها بیرون از خانه عنوان شود.ادامه واکنش کاوه خداشناس به لیلا حاتمی را مشاهده می کنید.

واکنش کاوه خداشناس به لیلا حاتمی

وی با اشاره به حضور خود در فضای مجازی درباره چگونگی استفاده از این فضا اضافه کرد:من خودم صفحه مجازی داشته و اعتقاد دارم بازیگر هم آدم است و می تواند نظرات شخصی داشته باشد.برخی دوست دارند در صفحات مجازی نظرات خود را منتشر کنند.همه چیز به خود شخص بستگی دارد که چه نگاهی به جامعه و محیط پیرامون خود دارد.همین که بستری برای گفت‌وگو در فضای مجازی اتفاق افتاده بسیار خوب است و در مورد برخی نظرات، شنونده باید عاقل باشد.

واکنش کاوه خداشناس به صحبت‌های لیلا حاتمی در برلین

کاوه خداشناس

بازیگر سریال “همه خانواده من” با اشاره به برخورد هیجان زده با برخی مشکلات تاکید کرد:ما ایرانی‌ها روحیه عاطفی و احساساتی و شورانگیزی داریم و معمولاً با هرچیزیدر جهان با هیجان برخورد می کنیم و همه چیز درگیر احساسات می شود. امیدوارم کمیجهانشمول تر و بهتر بتوانیم به اتفاقات و مشکلات نگاه کنیم.

در ادامه واکنش کاوه خداشناس به لیلا حاتمی , خداشناس با اشاره به اظهار نظر سیاسی برخی هنرمندان در مورد اتفاقات پیرامون خود خاطرنشان کرد:واقعیت امر در مورد اتفاقات سیاسی واقعاً اطلاعات خاصی ندارم و همواره ترجیح می دهمدر موارد سیاسی هیچوقت اظهار نظری نکنم که چیزی در مورد آن ندانم.

واکنش کاوه خداشناس به صحبت‌های لیلا حاتمی در برلین

خداشناس بازیگر سریال همه خانواده من

فیلم خوک آخرین اثر مانی حقیقی روز چهارشنبه دوم اسفند ماه با حضور جمعیاز عوامل فیلم در جشنواره برلین اکران شد و کارگردان و عوامل فیلم در کنفرانس خبریبعداز نمایش فیلم شرکت کردند. در این نشست خبری مانی حقیقی در خصوص سؤالات سیاسی خبرنگاران گفت:“این خسته کننده است که در این‌باره صحبت کنیم ما اینجا جمع شده‌ایمکه درباره یک اثر هنری سخن بگوییم”. حقیقی درباره تصویری که از زنان در فیلمش ارائه داده گفت:“انتخاب من این بود که تصویر زن قدرتمند را همانگونه که در ایران وجود دارند نشان دهمدرست برخلاف تصویر قربانی که معمولا در فیلم‌های ایرانی نمایش داده می‌شود.” حقیقی عنوان داشتدر ایران سانسور هست و اینکار را مشکل می‌کند اما ما با این شرایط کنار آمده‌ایم.وی افزود: فیلم من قبلا مجوز گرفته و قرار نیست چیزی در آن تغییر کند و بزودی در ایران اکران خواهد شد.

لیلا حاتمی بازیگر نقش شیوا در خوک در اظهار نظری جنجالی گفت: “برای اولین بار استکه من در مصاحبه‌ای سیاسی حرف می زنم. می‌خواهم از این فرصت استفاده کردهو عمیقا ناراحتی و عصبانیت خودم را از برخوردی که اخیرا با معترضان در ایران شد ابراز نمایم.این شرم ‌آور است که در کشور من، تظاهرات و اعتراض به بهای جان تظاهر کنندگان تمام می‌شود!”

واکنش به گفته‌های لیلا حاتمی منحصر به رسانه‌های مخالف نبود. مدیران فرهنگی نزدیک به دولت نیز لیلا حاتمیرا از انتقادات‌شان بی‌بهره نگذاشتند.به‌عنوان مثال شهاب اسفندیاری که عضو شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی در وزارت ارشاد است،با انتشار چند توییت درباره حرف‌های لیلا حاتمی از او بشدت انتقاد کرد و نوشت:لیلا حاتمی بدترین پرفورمنس عمرش را در برلین ارایه داد. دیالوگ‌هایش را بلد نبود،مثل یک آماتور پر از تصنع و اغراق و ادا اطوار بود. نشانی از آن صداقت همیشگی نقش‌هایش نداشت،حتی آن صداقت صریح و انتقادی فیلم من؛ ژست سیاست را فیک کرد.

واکنش کاوه خداشناس به لیلا حاتمی و اظهارات جنجالی او در برلین

بعدتر با این‌که لیلا حاتمی در گفت‌وگو با یورونیوز کوشیدبا این گفته‌ها که سخنانش درباره فیلم خوک تحت‌الشعاع اظهارنظر سیاسیاو در نشست پرسش و پاسخ این فیلم قرار گرفته، فضا را تعدیل کند؛ اما این نیز کارگر نیفتادو این بازیگر در روزهای اخیر مبدل شد به سیبل متحرک سینمای ایران. کسی که همه از هر سو او را آماج حملات گوناگون قرار دادند.

در این بین کارگردان فیلم خوک ضمن اعلام این نکته که «از صحبت‌های بازیگر فیلمش حمایت می‌کندو حق شهروندان برای اعتراض و تظاهرات باید مورد احترام باشد» با انتقاد از طرح مداوم سوال‌های سیاسی از سینماگران ایرانی گفت:نمی‌توانم به شما بگویم که چقدر آزار‌دهنده استکه مدام از ما سوال سیاسی پرسیده می‌شود. همه شما آزادید که سوال سیاسی بپرسیدو هیچ‌کس نمی‌گوید که نپرسید؛ ولی ما یک اثر هنری ساخته‌ایم که می‌تواند خوب یا بد باشد.دوست دارم درباره این صحبت کنم که چطور کارمان را انجام داده‌ایم و معنایش برای شما چیست.هر مصاحبه‌ای که می‌کنم، در این مورد است که اصلاح‌طلب‌ها درباره شما چه فکر می‌کنند، تندروها درباره شما چه می‌فکر می‌کنند؟ کارتان سانسور شده؟ سانسور نشده؟چطور با سانسور کنار می‌آیید؟ بسیار خب! چند بار باید این را بشنوید؟بله؛ در ایران سانسور هست. بله؛ زندگی با آن سخت است. بله؛ ما به روش‌های متفاوتی که به وضع سیاسی بستگی دارد، با آن کنار می‌آییم.

میزان و نبض ما و مجله اینترنتی آفتاب

نوشته واکنش کاوه خداشناس به صحبت‌های لیلا حاتمی در برلین اولین بار در سایت سرگرمی و تفریحی پونک پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *