جادوی خیره کننده یک هوش مصنوعی که تنها گل ها، امواج دریا و آتش را می شناسد [تماشا کنید]

جادوی خیره کننده یک هوش مصنوعی که تنها گل ها، امواج دریا و آتش را می شناسد [تماشا کنید]

همانند انسان ها که تنها چیزایی که آموخته اند را می شناسند، دنیای یک هوش مصنوعی نیز محدود به آن چیزهایی خواهد بود که به آن یاد داده اند. این شاید یک محدودیت به حساب بیاید، اما وقتی ویدیوی ادامه مطلب را مشاهده کنید در این تصور تجدید نظر خواهید کرد.

برخلاف کودک انسان، می توان آموخته های یک هوش مصنوعی را به طور دقیقی محدود و کنترل نمود و با کمک همین محدودیت ها و کمی خلاقیت تجربه های بسیار جالبی را ایجاد نمود.

کانال Memo Akten در وبسایت Vimeo از جمله نخستین مراجعی است که پتانسیل بالا و غیر متعارف هوش مصنوعی در عرصه هنر را کشف و با کمک آن تجربه هایی جذاب و زیبا را مانند ویدیوی زیر خلق کرده است.

تصاویری که در ویدوی مشاهده می کنید را یک نوع هوش مصنوعی پردازش تصویر تولید کرده که توسعه دهنده آن تنها قابلیت بازتولید تصاویری از گل ها، امواج و آتش را به آن آموخته است، بنابراین هر چیزی که در میدان دید آن قرار بگیرد، به یکی از عناصری که به آنها اشاره شد تفسیر می شود و تصاویری تلفیق یافته از الگویی هایی که پیش از این در اختیار آن قرار گرفته شده را به نمایش می گذارد.

شاید همین خلاقیت جالب بتواند روزی منجر به ایجاد یک شاخه جدید در میان هنرهای دیجیتال شود و بار دیگر به ما یادآوری می کند که پتانسیل فناوری هوش مصنوعی واقعاً نا محدود و خارج از تصور است.

The post جادوی خیره کننده یک هوش مصنوعی که تنها گل ها، امواج دریا و آتش را می شناسد [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *