با ثروتمندترین مرد ایرانی خارج از کشور آشنا شوید

با ثروتمندترین مرد ایرانی خارج از کشور آشنا شوید

D8ABD8B1D988D8AAD985D986D8AFD8AAD8B1DB8CD986 D8A7DB8CD8B1D8A7D986DB8C با ثروتمندترین مرد ایرانی خارج از کشور آشنا شوید

مایکل لطیفی ثروتمندترین ایرانی در خارج است او ۱۰ درصد از سهام شرکت مک لارن را گرفته است و یکی از ثروتمندترین ایرانی در خارج محسوب می شود

ثروتمندترین مرد ایرانی

گروه صنعتی مک لارن در هفته گذشته اعلام کرد که مایکل لطیفی، ۱۰ درصد از سهام شرکت مک لارن را خریده و اینک یکی ازجدیدترین و بزرگترین سهام داران این شرکت محسوب می‌شود.

این سرمایه گذاری ۲۰۳.۸ میلیون پوندی توسط شرکت نیدالای کانادا صورت گرفته تا سرمایه گذار مذکور به سومین سهام دار بزرگ شرکت مک لارن تبدیل شود. در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری پادشاهی بحرین، با در اختیار داشتن ۵۶ درصد از سهام مک لارن در پله اول مالکیت قرار دارد.

منصور عجه نیز از دیگر سرمایه داران این شرکت مک لارن است که طی سال‌های متمادی، حدود ۱۴ درصد از سهام این شرکت را از آن خود کرده است. منابع معتبر از ارتباط سرمایه گذاری مالک این شرکت کانادایی با حرفه پسرش بحث‌های زیادی مطرح کرده اند.

 بزرگترین سرمایه گذار شرکت مک لارن

نیکلاس لطیفی راننده ذخیره تیم “فورس ایندیا” در مسابقات فرمول ۲ است. با این وجود مایکل لطیفی تاجر اهل ایران این ارتباط را رد کرده و دلیل سرمایه گذاریش را تحسین فعالیت‌های تجاری مک لارن و علاقه و دلبستگی به آن عنوان کرده است. وی در این خصوص گفت: شرکت مک لارن سازمانی منحصر به فرد در دنیای اتومبیل، سرعت و فناوری است و در طولانی مدت رشد هیجان انگیز و ادامه داری را از خود نشان داده که دلیل اصلی سرمایه گذاری من محسوب می‌شود.

D8ABD8B1D988D8AAD985D986D8AFD8AAD8B1DB8CD986 D8A7DB8CD8B1D8A7D986DB8C 500x267 با ثروتمندترین مرد ایرانی خارج از کشور آشنا شوید

مایکل لطیفی

مدیرعامل گروه صنعتی مک لارن نیز در این خصوص گفت: این تزریق برای ما یک رای اعتماد به استراتژی‌های آینده به شمار می‌آید و باعث ثبات رشد ما خواهد شد. شرکت مک لارن اتوموتیو، McLaren که به طور عام با نام مک لارن شناخته می‌شود، تولیدکننده خودرو‌های اسپرت بریتانیایی است.

شرکت مک لارن با هدف ساخت خودرو‌های شهری با تکنولوژی ماشین‌های مسابقات فرمول یک در سال ۱۹۸۹ با نام مک لارن کارز تأسیس و ساخته شد. این شرکت مک لارن همکاری نزدیکی با تیم فرمول یک مک لارن ریسینگ دارد و بخشی از گروه مک لارن است. مایکل لطیفی صاحب سومین شرکت بزرگ مواد غذایی در کاناداست و وجوه سرمایه گذاری وی در سال آینده توسط مک لارن دریافت خواهد شد.

نوشته با ثروتمندترین مرد ایرانی خارج از کشور آشنا شوید اولین بار در سایت سرگرمی و تفریحی پونک پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *